MY DVA a interiér základnej školy na Zličíne od A až po Z …

Je leto 2020. MY DVA vyrába a dodáva interiér pre základnú školu v Zličíne. Niekoľko týždňov inštalujeme nábytok do 56 miestností na 4 poschodiach. Výsledkom je nový školský interiér plný najmodernejších technológií s dôrazom na odborné učebne a multifunkčné vyučovanie.

Pohodlne sa usaďte, prehliadka začína. Spoločne nahliadneme do niekoľkých učební a miestností, ktoré sme pre školu zariadili.

Moderné JAZYKOVÉ LABORATÓRIUM. Ako na to?

Hniezda pre 4 žiakov umožňujú prácu v skupinách. Pracovné stanice s elektrickými výsuvmi ovláda učiteľ na diaľku. Žiaci cez softvér pre výuku cudzích jazykov a slúchadlá s mikrofónom komunikujú s vyučujúcim.

Vzdušné, univerzálne a flexibilné počítačové učebne

Pre žiakov sme vybavili pohodlná ergonomické pracovisko s výškovo nastaviteľnými stolmi a stoličkami. Na stoloch sú monitory a klávesnice. Ale … Kde sú počítače? Učebňa je bez počítačov iba zdanlivo. Počítače All In One sú totiž súčasťou monitora. Vďaka skrytému vedeniu káblov je interiér úplne čistý a interaktívna tabuľa prispieva k maximálnej efektivite vyučovania.

UČEBŇA PRÍRODNÝCH VIED od A až po Z

Pri vyučovaní biológie, fyziky a chémie učiteľ predvádza pokusy na demonštračnom stole. Ten má zabudovaný keramický drez s laboratórnou batériou, elektrinu a vyvedený plyn. Pokusy vykonávajú aj žiaci. Žiacke lavice sú preto vybavené uzamykateľnou schránkou s elektro panelom. Na žiackych tabletoch žiaci sledujú meranie uskutočňované špeciálnymi meracími pomôckami a prístrojmi.

Deti rozvíjajú svoju tvorivosť a logické myslenie v UČEBNI ROBOTIKY

Pomocou počítača a stavebníc si žiaci môžu zostaviť vlastného robota, ktorého si naprogramujú a následne ovládajú diaľkovým ovládaním. Na to majú k dispozícii herné pole. Dielenské stoly, ktorými sme vybavili učebňu robotiky, sú vhodné pre samostatnú prácu i prácu v skupinkách.

učebňa s dielenským stolom

Učebňa VÝTVYRNEJ VÝCHOVY. Pohodlie a odolné materiály

Inšpirácia a kreativita idú ruka v ruke s individualitou. Niekomu vyhovuje viac maľovanie v sede, niekomu v stoji … A preto sme učebňu výtvarnej výchovy vybavili zvýšenými stolmi s barovými stoličkami. Stoly s kompaktnými doskami sa ľahko udržujú a znesú vysokú záťaž. Pri vyučovaní učiteľ využíva vizualizér, ktorý sníma plochu demonštračného stola a obraz prenáša na tabuľu.

stavebnice na stoloch

Zakaždým iná KMEŇOVÁ UČEBŇA

Lavice sú pre jedného žiaka. Majú zaoblený tvar, dajú sa ľahko premiestňovať a zostavovať do rôznych kompozícií. Učiteľ si tak môže prispôsobiť triedu konkrétnym potrebám vyučovania. Učebňa je vybavená herným kútom so sedacími vankúšikmi a mobilnými knižnicami.

Viac ako len KNIŽNICA

Priestor knižnice, ktorý je vzdušný a otvorený, doslova nabáda na čítanie, štúdium alebo konzultáciu. Mám chuť si prečítať knihu? Môžem si ju vybrať z regálu alebo mobilnej skrinky (tzv. book tower), pohodlne sa usadiť na mäkký  vankúš na sedenie a pustiť sa do čítania. Do knižnice sme umiestnili aj mobilné lavice v rôznych oblých tvaroch. Dajú sa zostaviť do vlny, kruhu či iného tvaru vhodného pre vyučovanie skupiniek žiakov.

Zmyslov plná JEDÁLEŇ

Jeme všetkými zmyslami. Pri jedle by sme sa mali cítiť príjemne pre dobré trávenie. Vo vzdušnom, presvetlenom priestoru jedálne ZŠ Zličín bolo vytvoriť také podmienky pomerne jednoduché. Jedáleň sme vybavili jedálenskými stolmi s bielymi doskami a plastovými stoličkami, ktorými dokážu ľahko manipulovať aj tí najmenší.

stoly a stolička v školskej jedálni ZŠ Zličín

Internetové stránky ZŠ a MŠ Praha 5 – Zličín, Míšovická 513/12

Autor: Pavlína Sobolová

Ďalšie články