MY DVA a čas aj slnkom ideme aj nečasom

Nesmrteľný hit Yvetty Simonové a Milana Chladila My dva a čas. Poznáte ho niekto? Keď vynecháme tých najmladších, trúfam si povedať, že vás bude pomerne veľa. Keď si z piesne vypožičiame pár veršov, aby sme popísali pohyb spoločnosti MY DVA po časovej osi, všetci pochopia, čo tým myslíme.

My dva a čas i sluncem jdem i nečasem.
My dva a čas jdem sem a tam a tam a sem.
(pôvodný český text pesničky)

 

MY DVA a čas sme pesničkári túlaví…

Alebo sme túlaví podnikatelia? Asi skôr. Bratia Miroslav a Pavel Pszczólkovci, zakladatelia spoločnosti, pochádzajú zo západočeského mesta Tachov. Tam už v roku 1995 založili spoločnosť MY DVA, ktorá prevádzkovala papiernictvo. Postupne sa spoločnosť rozšírila do Plzne, Prahy, Brna a Bratislavy. Zameranie spoločnosti sa postupne posúvalo z papiernictva, až do dnešnej doby, teda do komplexných služieb a servisu v oblasti zariaďovania interiérov – projekčnej činnosti, výroby nábytku, až po finálnu realizáciu. 

Prečo MY DVA? Je to kvôli bratom?

Taktiež, ale nie len kvôli bratom … Je za tím hlavne filozofia spoločnosti postavená na ľuďoch a hodnotách. MY DVA ako rodinná firma stavia svoj biznis na vzťahoch. So svojimi zákazníkmi, zamestnancami a taktiež so svojimi dodávateľmi. Pretože pokiaľ sú DVA(ja) vo vzájomnom, dobre fungujúcom vzťahu, sú viac ako len súčet 1 + 1.

MY DVA už vieme, kam plávať… 

My dva a čas jdem stále tou svou pěšinou.
My dva a čas už dohodnem se většinou. 

Vždyť víme, kam plout, a stříbrnej proud, co nás hnal, něco dal, něco vzal.

(pôvodný český text pesničky)

V priebehu času sa zameranie spoločnosti MY DVA vyvíjalo a postupne menilo, niekedy búrlivo a niekedy pokojne. Prvý posun nastal od zmieneného papiernictva ku kovovému nábytku (šatníkové skrine, dielenský nábytok a podobne). Potom sa portfólio rozrástlo o kancelársky nábytok. Najprv rýdzo obchodne, neskôr však spoločnosť MY DVA vyrástla a začala vyrábať vlastné nábytkové rady. Potom sa pridala atypický výroba, projektovanie a navrhovanie interiérov na mieru. 

Píseň My dva čas, zpívá Yvetta Simonová a Milan Chladil 

Zdroj: Youtube.com (https://www.youtube.com/watch?v=0phB3UH8BGo&list=RD0phB3UH8BGo&start_radio=1) 

Autor: Pavlína Sobolová

Ďalšie články