Knižnica, študovňa, relaxačná zóna. Všetko v jednej miestnosti

Prestavať dve učebne a z nich vytvoriť jednotný priestor pre knižnicu, relaxačnú zónu a študovňu. Pani riaditeľka zo základnej školy Nováky nás nešetrila. Náš prvý projekt pre túto školu a hneď takto neľahká úloha. A ako sme si poradili?

Ako to začalo…

Pani riaditeľke sa páčili naše návrhy a realizácie interiérov škôl. A tak sa rozhodla nás osloviť a vložila do nás svoju dôveru, čo sme si veľmi vážili a verili, že pani riaditeľku nesklameme… Od samého začiatku sa jednalo o veľmi príjemnú spoluprácu. Už od prvej návštevy školy, kedy sme s kolegom projektantom prišli triedy zamerať, sme sa cítili vítaní. Natešene sme priestor na nový projekt oddelený priečkou zamerali a do kancelárie si odviezli detailné zadanie projektu.

Hlavne efektívne!

Priestor pre náš projekt bol pomerne dosť malý. Preto sme využili starú niku v stene, vďaka čomu sa nám podarilo obmedziť stavebné práce na minimu. Ale hlavne sa nám do priestoru vďaka tomu podarilo zakomponovať vstavanú zostavu skladajúcu sa z ník a knižničných regálov s relaxačnými lavičkami, ktoré zaberali minimum miesta.

V zadnej časti priestoru sme vytvorili polyfunkčné pódium. To bude slúžiť pri rôznych kultúrnych akciách, ale taktiež ho budú využívať žiaci na sedenie.

Je to beh na dlhú trať

Spracovaním návrhu to zďaleka nekončí, ale skôr začína. Nasleduje výber a objednanie materiálov, spracovanie výkresov a podkladov pre stavbu, koordinácia dielčich častí projektu so stavbou… Po dokončení stavebných úprav nasledovalo kontrolné zameranie priestorov, dodanie podkladov pre výrobu a samotná výroba … Nakoniec montáž a sme v cieli!

Radosť pre všetkých

Pozrite sa spolu na premenu pôvodného priestoru na príjemné miesto pre štúdium a oddych. My sme touto premenou interiéru nadšení! Čo na to hovoríte vy? Škola bude teraz podľa svojich možností dopĺňať nábytok a interiérové prvky. Vážime si príležitosť zúčastniť sa tak krásneho projektu a ďakujeme najmä pani riaditeľke za priateľské jednanie.

Takto vyzerali triedy, ktoré sme mali za úlohu prestavať:

A takto vyzerá výsledok po realizácii :

Chceli by ste vedieť, ako je škola s premenou spokojná? Prečítajte si referenciu riaditeľky školy.

Ďalšie články