recepce mindmaze s taburety a světovou mapou

V recepcii MindMaze (ne)zablúdite

Zídete pár schodov a objavíte sa v priestore s klenutými stropmi, presvetlenou recepciou, veľkoformátovou mapou na stene a horolezeckými lanami po stenách. Vitajte v „bludisku mysli“! Vo vstupnej hale únikových hier Galactic Pioneers & Nautilus v  Balbínovej ulici v Prahe, ich interiér sme navrhli, vyrobili a zrealizovali…

Staňte sa filmovou postavou v tajomnom príbehu!

Čo je úniková hra? MindMaze na svojich internetových stránkach vysvetľuje:

„Nezapomenuteľný zážitok! Predstavte si svoju obľúbenú filmovú postavu v tajemnom príbehu – atmosféra sa stupňuje, ste ako na tŕňoch a bedlivo sledujete, ako príbeh dopadne. Únikové hry od MindMaze vám tento vzrušujúci zážitok poskytnú, avšak z pasívneho sledovateľa deja sa stávate hlavným hrdinom príbehu.“

Necháte sa zlákať k únikovej hre? Dúfáme, že áno. Vstupnú halu s recepciou sme navrhli tak, aby vaša myseľ začala blúdiť od prvrj sekundy, kedy sa v priestore MindMaze ocitnete.

Od podlahy až po strop. Ale hlavne ohľaduplne!

Nenápadné drevené dvere v krásnej historickej budove. Iba veľmi málo nasvedčuje tomu, že prekročením prahu týchto dverí sa z pokojnej atmosféry historickej pražskej štvrti ocitnete vo svete fantázie, tajemstva a napätie.

Svoju cestu do hĺbín napínavého príbehu zahájite v vstupnej hale, ktorú sme MY DVA navrhli a celú zariadili. Pri návrhu i následnej montáži sme museli ceniť klenuté stropy a pôvodnú dlažbu. Takže sme pracovali veľmi opatrne. V kontraste s dobovou klenbou a podlahou o to viac vyniká moderná čiernobiela recepcia s osvetlením a podsvieteným logom. Chvíľky napätia pred vstupom do samotného priestoru únikovej hry vám spríjemní pohodlné posedenie. A na blúdenie mysli vás naladí zdanlivo chaoticky prepletené zelené horolezecké lano na stenách.

Na čo tá mapa? Predsa nebudem blúdiť len prstom po mape!

Okrem recepcie vstupnému priestoru dominuje zelená veľkoformátová mapa sveta na stene. Hráči únikových hier majú možnosť na ňu označiť, odkiaľ prišli. A,že sa tu schádzajú naozaj z celého sveta! Tá atmosféra nedočkavosti, než vstúpite do priestoru samotnej únikovej hry, je neopakovateľná. Nezostáva než si to vyskúšať na vlastnej koži.

Autor: Pavlína Sobolová

Ďalšie články